ВАРДАР ИМА СЕ: Титула, најдобри играчи и – АСИСТЕНЦИЈА НА СЕЗОНАТА!

ЕХФ денеска на својот официјален веб сајт повторно вреднуваше еден момент на актуелниот двократен шампион, РК Вардар.

Пасот кој Игор Карачиќ го упати до Столе Стоилов, е прогласен за најдобар пас оваа сезона во ЛШ, што е уште едно блескаво признание за „црвено-црните“.

Тој момент е од мечот против Веспрем, во финалето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Осумина денес парафираа нова верност кон „работниците“

Пановски го објави списокот за ЕХФ шампионатот во Италија

Металург се засили со нов Грузиец -Кбилашвили: Доаѓам во земја во која ракометот е спорт број еден

Директорот на Вардар за новот засилување: Иако е млад, препознавме квалтет кој очекува да доби и потврда

Европскиот шампион со ново засилување: Вардар се засили со Словенец

Голема трагедија во Полска: Ракометарка од Русија се удави во езеро

Конечно: Ракометарите на плажа на последниот меч до прва победа

Голот на Металург ќе го брани екс чуварот на Вардар

(ФОТО) Македонија е трета ракометна сила во Европа – на клупски план