Вардар гостува во Загреб – Парондо за очекувањата од дуелот со „плинарите“

Вардар утре гостува во Загреб кај „плинарите“, во дуел од осминафиналето во ЛШ, на старите ривали во ова натпреварување.

Историјата или статистиката ни укажува на 10 досегашни дуели во ЛШ, во која подобар скор има Загреб (5 победи), Вардар има 4 победи и еден натпревар завршил без победник.

Тренерот на Вардар на денешната пресконференција, Парондо, истакна дека секогаш очекува нешто ново од ППД Загреб.

Секогаш очекуваме нешто ново. Кога е само еден меч, тогаш се фрла се на тој натпревар. Работиме и ние, се подготвуваме, но не е исклучено дека ќе има нешто плус, и од страна на нашиот ривал. Нормално е да има притисок зашто сакаме да играме во четврт-финалето на ЛШ. Сега не смееме да имаме грешка. и мораме да бидеме подобри од Загреб“, нагласи Парондо.

За Загреб отпатуваа сите што досега беа во тренажен процес, освен Сергеј Горбок и Владо Недановски. Во екипата се враќа и Вуко Борозан. Вардарци тренираа во Скопје и заминаа за Загреб каде утревечер го играат натпреварот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комитата Вујо поднесе оставка: Како да работам во клуб, каде играчите немаат пари за сок?

ВИДЕО: Нема пари што можат ова да го платат – врската на Милосављев со публиката во Јане

Дибиров мајсторот објасни како се одјавуваат „МАНГУПИТЕ!“

Парондо: Им симнувам капа на моите ракометари

Карачиќ: Не бев ни свесен што се случува

(ВИДЕО) Емоциите за кои долго ќе се раскажува: Десет минути по мечот, никој не си оди!

ВИДЕО: Моментот кога цел ЈАНЕ САНДАНСКИ експлодира по ударот од 10 метри на Кристопанс

На 60 минути од Келн – Вардар патува во Сегедин со големи +8

ВИДЕО: Кога пеколот во „Јане Сандански“ ќе го вклучи топот на Кристопанс