Вардар го загуби Купот на Македонија, но ги доби најдобрите можни вести

Екипата на Вардар остана без титула во Купот на Македонија откако синоќа во финалето на 27. Куп на Македонија забележа пораз од Металург кој славеше по изведување на пенали 33-32 (29-29).

Со ова „металурзите“ направија големо изненадување во дуелот против „црвено-црните“, кои сепак и покрај тао немат многу причини за разочарување бидејќи ја добија најдобрата можна вести.

Имено во јавноста се погласно се зборува дека газдата Сергеј Самсоненко ги известил дека сепак ќе остане во клубот и ќе ги исплати долговите, а дополнително ќе дојдат и нови спонзори, меѓу кои и екс претседателот на и спонзор, Михајло Михајловски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Блеснаа новите дресови на Вардар пред патувањето во Келн

Дибиров го објаснува моментот на вистината кога им соопштил Самсоненко ДЕКА Е КРАЈ!

Квалификацискиот меч против Грција и официјално нема да се игра во Скопје

Доминација: Вардар е старо-нов шампион на Македонија

БОМБА: Еден од најбогатите Македонци ќе биде нов газда на Вардар.

Пред Вардар е прекрасна шанса: Утре може да биде голем ден за „црвено-црните“

Тешко ќе биде против Барселона – но на помош им доаѓа големо засилување на „црвено-црните“

(ВИДЕО) Кога е најтешко, ова е најмалку што може да се направи: Вардаре, не те оставаме!

Парондо сликовито ја објасни (не)идеалната ситуација во клубот оваа сезона