Вардар го обезбеди Маргели: Горд сум што ќе играм за еден историски клуб

За новата сезона, ракометниот клуб Вардар се засили со ракометар од Тунис, Ашреф Маргели, кој ќе настапува на позицијата десен бек.

Договорот со Вардар е потпишан на една сезона, па доколку задоволи, оваа соработка може да биде и дополнителна. Ракометарот има 27 години.

– Сакам да му се заблагодарам на Вардар што ми даде шанса да станам дел од историскиот тим во следната сезона. Многу сум горд и мотивиран и навистина со нетрпение очекувам да ги бранам боите на Вардар, и да му помогнам на клубот да ги постигне целите поставени за претстојната сезона.

– Исто така, би сакал да ја искористам предноста и да му се заблагодарам на господинот Борко Ристовски кој навистина направи одлична работа да ме донесе во Скопје и кој навистина дава се од себе за да го врати Вардар на местото каде што припаѓа: помеѓу најдобрите европски клубови. Ви благодарам за трудот, верувавте во мене и ми давате можност да го покажам најдоброто од мене, порача Ашреф Маргели.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО