ВАРДАР Е МОЌЕН – Еве што рекоа хрватските медиуми за симултанката на „црвено-црните“

Вардар одигра маестрален прв осминафинален натпревар против ППД Загреб нагости.

Убедливата победа се надѕираше уште по првите 30 минути, кога Вардар имаше веќе +8 (6:14).

До крајот на мечот, Вардар успеа да ја надополни таа разлика и со +9 да се врати во Скопје (18:27).

Медиумите беа брутални кон ППД по мечот, дел од нив се откажаа од пласман понатаму, дел од нив го испофалија моќниот Вардар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одредени групите за новата СЕХА сезона – познати ривалите во група за Вардар и Еурофарм

Екс репрезентативецот најново засилување на Металург

Мојсоски не мрда од Бутел

Осумина денес парафираа нова верност кон „работниците“

Пановски го објави списокот за ЕХФ шампионатот во Италија

Металург се засили со нов Грузиец -Кбилашвили: Доаѓам во земја во која ракометот е спорт број еден

ВАРДАР ИМА СЕ: Титула, најдобри играчи и – АСИСТЕНЦИЈА НА СЕЗОНАТА!

Директорот на Вардар за новот засилување: Иако е млад, препознавме квалтет кој очекува да доби и потврда

Европскиот шампион со ново засилување: Вардар се засили со Словенец