ВАРДАР Е МОЌЕН – Еве што рекоа хрватските медиуми за симултанката на „црвено-црните“

Вардар одигра маестрален прв осминафинален натпревар против ППД Загреб нагости.

Убедливата победа се надѕираше уште по првите 30 минути, кога Вардар имаше веќе +8 (6:14).

До крајот на мечот, Вардар успеа да ја надополни таа разлика и со +9 да се врати во Скопје (18:27).

Медиумите беа брутални кон ППД по мечот, дел од нив се откажаа од пласман понатаму, дел од нив го испофалија моќниот Вардар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комитата Вујо поднесе оставка: Како да работам во клуб, каде играчите немаат пари за сок?

ВИДЕО: Нема пари што можат ова да го платат – врската на Милосављев со публиката во Јане

Дибиров мајсторот објасни како се одјавуваат „МАНГУПИТЕ!“

Парондо: Им симнувам капа на моите ракометари

Карачиќ: Не бев ни свесен што се случува

(ВИДЕО) Емоциите за кои долго ќе се раскажува: Десет минути по мечот, никој не си оди!

ВИДЕО: Моментот кога цел ЈАНЕ САНДАНСКИ експлодира по ударот од 10 метри на Кристопанс

На 60 минути од Келн – Вардар патува во Сегедин со големи +8

ВИДЕО: Кога пеколот во „Јане Сандански“ ќе го вклучи топот на Кристопанс