Вајли во идеалната петорка на шестото коло од квалификациите

Натурализираниот македонски репрезентативец се најде меѓу петте најдобри кошаркари на последниот круг од квалификациите за Европското првенство.

Против Естонија, тој постигна 18 поени, 14 скока и три блокади и беше иницијатор на пресвртот во второто полувреме откако по 20 минути игра противникот имаше предност од 11 разлика.

Целиот текст погледнете го ТУКА.