Вајда не е со Ѓоковиќ, Ноле има нов тренер!

Новак Ѓоковиќ неделава учествува на Мастерсот во Мадрид, но со него не е тренерот Марјан Вајда кој се врати на таа функција минатото лето.

Сепак, српскиот ас нема да биде сам во Мадрид бидејќи има нов тренер. Тоа е неговиот брат Марко кој ја заврши играчката кариера и почнува да работи како тренер.

„Мило ми е што член на семејството е со мене, особено поради тоа што станува збор за мојот брат. Марјан има семејство и не му е лесно постојано да патува. Марко почна да работи како тренер и сфатив дека би можел да ја преземе таа улога во мојот тим“, објасни Ѓоковиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Знаевме дека Федерер е маестро, но од денес е и магионичар!

(ВИДЕО) Кирјос пак во елемент, сега го разнесе „Ролан Гарос“!

Пораката на Надал до Ѓоковиќ по финалето во Рим

(ВИДЕО) Надал со своите потези го излудуваше Ѓоковиќ, Србинот во еден момент целосно полуде!

Надал освои титула, Ѓоковиќ ја зголеми предноста

Се уште е голем: Надал го преслуша Ѓоковиќ во Рим за титула!

ВИДЕО: Ѓоковиќ повторно ги собра овациите од гледачите поради потегот со момчето

Федерер лут на организаторот во Рим: Зошто не приморувате да играме на вакви услови?

Тони Надал го знае лекот за Кирјос – на комичен начин го искоментира бунтовникот од Австралија