Утрински потрес во Ферари – си заминува главниот?!

Во Ферари далеку пред почетокот на новата Ф1 сезона, се случува еден скоро неочекуван потрес.

Дечките од Маранело ќе претрпат голема промена на високите позиции, односно ќе замине од водечката Ф1 позиција главниот шеф Маурицио Аривабене.

Денешните информации од Маранело и Италија, зборуваат дека на столчетп на Аривабене во гаражата на Ферари ќе седне Биното, кој е проверен кадар од гаражата на „црното коњче“.

Ферари не успеа својата добра форма од првиот дел од минатата сезона да ја канализира и претвори во титула, па веројатно од таму доаѓа притисокот за промена на Аривабене, што за повеќето навивачи е неочекуван потег од Ферари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хакинен ја посочи најголемата грижа на Фетел – таа доаѓа од неговиот табор

ВИДЕО: Ферари уште на почетокот ја оплеска – уште на првата трка го избришаа подот со Леклер

Ботас побрз од Хамилтон во Мелбурн, Ферари под очекувањата на ГН за Австралија

Нова сезона, стари навики: Хамилтон на пол-позицијата во Австралија

Фетел повторно ги обвини во Мерцедес за „игра на умови“

Тажни вести од Ф1 утрово – почина човекот кој одбележа цела една ера во овој спорт

Tрадицијата продолжува – Фетел повторно со женско име го крсти својот болид

Предлог во Ф1: ФИА разгледува ново интересно правило за „бод повеќе“ на трките, но не за победникот

Топ вест за фановите на Шуми – се подобар е и се наоѓа во Мајорка!