Утрински потрес во Ферари – си заминува главниот?!

Во Ферари далеку пред почетокот на новата Ф1 сезона, се случува еден скоро неочекуван потрес.

Дечките од Маранело ќе претрпат голема промена на високите позиции, односно ќе замине од водечката Ф1 позиција главниот шеф Маурицио Аривабене.

Денешните информации од Маранело и Италија, зборуваат дека на столчетп на Аривабене во гаражата на Ферари ќе седне Биното, кој е проверен кадар од гаражата на „црното коњче“.

Ферари не успеа својата добра форма од првиот дел од минатата сезона да ја канализира и претвори во титула, па веројатно од таму доаѓа притисокот за промена на Аривабене, што за повеќето навивачи е неочекуван потег од Ферари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ферари го победи Мерцедес надвор од патеките – Мик Шумахер дел од нивната возачка академија!

(ВИДЕО) Драма на Релито Дакар – Русин со камион прегази човек во среде пустина

Формула 1 легендата во критична ситуација – повторно заврши во болница

Фетел испрати новогодишна желба – Ферари треба тоа да му го испорача

Конечно проговори – се огласи сопругата на Михаел Шумахер: Неговата желба е…

Денес се навршуваат пет години од кобниот момент кој му го смени животот на Шумахер

Контроверза или вистина – Верстапен тврди дека Хамилтон не ја освоил титулата, туку дека..

Ќе има еуфорија кај фанатиците на Хамилтон – Браун најавува можна и спектакуларна нова трка во Ф1 календарот

Браун предвидува турбуленции меѓу Фетел и Леклер од една едноставна причина