Уште не дошол, а веќе е разочарување: Фановите на Челси не можат да го сфатат трансферот на Пулишиќ

Новиот играч на Челси, Кристијан Пулишиќ веќе е означен како големо разочарување и неуспех иако уште официјално не го облекол дресот на лондонскиот клуб.

„Сините“ за него платија 58 милиони фунти поради одличните настапи во дресот на борусија Дортмунд, но синоќа, против Тотенхем, тој целосно разочара.

Социјалните мрежи се запалија од навивачи на клубот од Стемфорд Бриџ, некои од нив веќе го гледаат како сигурен играч на Витесе, холандскиот прволигаш кој е филијала на Челси.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се одмотува клопчето: Погба побарал да почне преговори со Реал

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!