Украинците примиле голови на сите досегашни средби на ЕП

Украинската фудбалска репрезентација со денешниот пораз од Романија со 3:0 на Европското првенство во Германија, постави анти-рекорд.

Украинците и на 12 меч на континеталните собири примија најмалку еден гол и вкупно досега дури 22 пати се тресела нивната мрежа. Покрај Укарина, во групата на репрезентации кои примиле најмалку еден гол на мечевите на Европските шампионите влегуваат и Македонија (3 меча) и Исланд (5 средби).

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО