УЕФА веднаш реагираше со до-објаснување за ВАР случката во Амстердам

ВАР технологијата дебитираше во осминафиналето од ЛШ, а веднаш по првите натпревари, се појавија и првите скептици дека дури и оваа промена во фудбалот, нема секогаш да биде праведна.

Многумина сметаат дека вечерва Скомина и ВАР направија голем превид и го оштетија Ајакс со поништениот гол, па за да не ги држат навивачите и фудбалската јавност како заложници, УЕФА на социјалните мрежи сподели свој став како доказ зошто беше поништен голот.

УЕФА како клучен доказ за офсајдот го посочија Тадиќ, кој активирал офсајд во играта, пред да биде постигнат голот, па затоа завзеле став дека тоа е нерегуларно.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се одмотува клопчето: Погба побарал да почне преговори со Реал

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!