УЕФА со казна за Црвена Звезда

Фудбалскиот клуб Црвена Звезда од Србија еден натпревар од еврокуповите ќе игра пред празни трибини.

Ова е одлука која ја донесе УЕФА поради расистичките скандирања на навивачите на „црвено-белите“ на дуелот со Судува од квалификации од Лигата на шампионите. Со тоа е активирана условната казна од претходната сезона.

Од клубот предупредуваат дека за ист или сличен престап може да бидат исфлени од евро-куповите како што беше пред четири сезони.

Клубот заработи и парична казна од 72.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лопетеги излезе на пресконференција да образложи што му се случи на овој анемичен Реал Мадрид

ВИДЕО: Атлетико им го зеде скалпот на „кралевите“ – не им дозволија „хет-трик“ во УЕФА Суперкупот

ВИДЕО: Реал беше блиску до нов трофеј, но Диего Коста се погрижи за нови 30 минути

ВИДЕО: Кралевите бесни – стартот на Диего Коста врз Рамос е за директен црвен картон

ФОТО: Реал има нерешено на полувреме – но нивни навивач на трибини го трола голманот на Ливерпул

ВИДЕО:Шок уште на почетокот – Атлетико уште во првите 60 секунди постигна гол против Реал

ВИДЕО: Барса пресилна за Бока на турнирот „Жоан Гампер“ – Малком стрелец, Меси имаше своја магија!

Во Талин ќе се крши копјето меѓу градските ривали и честа за Мадрид (состави)

Тренер во Јунајтед тврди дека имаат подобар напаѓач од Варди, но го пратиле на позајмица