УЕФА ги објави кандидатите за најубав гол во 1.коло на ЕП

Познати се претендентите за признанието за стрелец на најубавиот гол во 1.коло од групната фаза на ЕП 2024 година, објави УЕФА на официјалната интернет страница.

Може да се гласа за еден од четирите гола; на Арда Ѓулер (Турција) на мечот против Грузија (3:1), на Николо Барела (Италија) на мечот со Албанија (2:1), на Мерт Мулдур (Турција) против Грузија (3:1) и на Николае Станчиу (Романија) на мечот со Украина (3:0).

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО