Ударна вест: Непочнат мечот, Шаповалов го доби Надал!

Ѓоковиќ нешто претходно денеска успеа да го добие Григор Димитров со 7:6, 6:4, за финале на Мастерсот во Париз.

Но додека се чекаше почетокот на мечот помеѓу Шаповалов и Надал, доаѓа разочарувачка вест за фановите на Рафа Надал.

Според последните информации, Надал го предал мечот непосредно пред самиот почеток, а се навестува дека станува збор за повреда кај шпанскиот тенисер.