Убедлив пораз на МЗТ Скопје во Солун

Македонскиот првак МЗТ Скопје го претрпе првиот пораз на подготовките за новата сезона откако попладнево загуби од ПАОК на гостувањето во Солун.

За двете екипи ова беше еден од главните тестови пред почетокот на новата сезона.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.