Турците ја нападнаа Барселона поради својот центар

Кошаркарската федерација на Турција остро реагираше на одлуката на Барселона, да не му дозволи на својот кошаркар Сертач Шанли да игра за својата репрезентација на квалификацискиот дуел против Велика Британија.

Барса вчера играше против Жалгирис во Евролигата и нема обврски, односно натпревари до петок кога гостува кај Анадолу Ефес, поранешниот тим на Шанли.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.