Црвена Звезда го победи Партизан за 2:1 – „црвено-белите“ на чекор од титула

Кошаркарите на Црвена Звезда го победија Партизан вечерва во „Александар Николиќ“ со реузлтат 96:90.

Со оваа победа „црвено-белите“ поведоа во финалната плеј-оф серија со 2:1, иако овој натпревар, односно во финишот работите можеа да излезат надвор од контрола, бидејки Звезда постојано имаше предност во мечот, а на крајот Партизан им се доближи на -2.

Но сепак Црвена Звезда на крајот триумфираше, а четвртиот натпревар се игра во понеделник од 18 часот, каде домаќин ќе биде Партизан, а Црвена Звезда ќе има прва меч топка за титулата годинава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МЗТ Скопје нема да менува: Кочов потврден

Мундобаскетот посиромашен за уште една ѕвезда: Австралија без главниот играч

Сведоштво од прва на човекот кој бил во другиот автомобил при сударот со Кузмиќ

(ВИДЕО) Борба со времето: Кузмиќ со хеликоптер итно пренесен во Белград

Фото: Кошаркарот на Црвена Звезда во кома по страшната несреќа – автомобилот уништен

Залудно го префрлаа во Црвена Звезда – Теодосиќ си најде нов клуб

Спектакл на Западот: Блокбастер меѓу Оклахома и Хјустон

Кошаркар од соседството, потпиша за Голден Стејт

Уште еден „првоборец“ го напушти Голден Стејт