Циркус во ФА Купот: Каква победа, жена ми се пораѓа!

Англискиот четвртолигаш Њупорт направи големо изненадување со елиминацијата на Мидлсброу и си закажа дуел со Манчестер Сити во следната фаза на домашен терен.

Навивачите полудеа по победата и можноста на својот стадион да го пречекаат шампионот, но шоуто го украде голманот Џо Деј. Веднаш по натпреварот, тој панично го напушти теренот иако покрај аут-линијата го чекаа соиграчите да му честитаат. Причина за ваквиот потег е тоа што неговата сопруга била в болница каде веќе се породувала со близнаци.

„Каков професионалец е, тој го исклучи телефонот за да не му ѕвонат. Дури, откако победивме, не отиде сам, туку ме праша дали може да оди кај сопругата. Се разбира дека му дозволив“, изјави тренерот на тимот Мајкл Флин.

Да биде задоволството поголемо, тој успеа да ја сочува мрежата и Њупорт победи со 2-0.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Најубавата македонска кошаркарка се разголи на плажа – го покажа и своето момче

(ФОТО) Перверзни папараци: Уловен секси задникот на убавата девојка на фудбалерот

(ФОТО) Најпровокативна фотка за денот на вљубените во изведба на фудбалерот на Јуве

Руни во нова авантура – го фатија жив со шанкерка на Флорида

(ВИДЕО) СКАНДАЛ во Сплит: Нападнати ватерполисти на Црвена Звезда – скокнале во море за да се спасат

(ВИДЕО) Лојалноста е мртва: Родри му се одмазди на Рајан Гигс преку реклама за обложувалница

Мајка му на Роналдо растури: Што барала со него в соба, да играат карти?

Мавровски Меморијал 56 пат по ред на падините на Бистра

Скандалот се шири, Карлеуша најавува тужби, а во меѓувреме се појавија и нови пораки