Тројца Шпанци сомнителни на корона пред дербито со Словенија

Тројца шпански репрезентативци се наоѓаат во, како што објавуваат медиумите од нивната земја, полуизолација поради близок контакт на позитивен со ковид-19.

Тоа значи дека тие се во посебни соби, но дозволено им е да тренираат и играат натпревари. Контактот се случил на 21. јули на летот на шпанската репрезентација од Лас Вегас до Токио.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.