Тренерот на Охрид по поразот во Кавадарци: Срамота е во 21 век да се тепат играчи од редари и публика

Екипатана ГРК Тиквеш вечерва славеше во дербито на колото против Охрид со резултат од 25-23.

По мечот во Кавадарци на социјалните мрежи се огласи тренерот на Охрид, Раде Стојановиќ и напиша:

Честито победа на терен РК Тиквеш, а за надвор од терен (тунел спрема соблекувална,и во терен после завршена утакмица,без спортско однесување,да се поздравиш и пред и после утакмица)

,,СРАМОТА,,за тепање играчи од редари и публика, 21 век сме