Трејдувајте го Леброн, задржете го Вестбрук…

Освојувачот на 11 титули во НБА од кои пет со Лејкерс, Фил Џексон им приреди изненадување на навивачите на оваа франшиза со својот предлог.

Трофејниот стручњак ќе биде вклучен во процесот на селекција на нов тренер, а додека трае сето тоа, изјави нешто со што многумина не се согласија.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.