Трејдот на Вестбрук се договарал во домот на Леброн

Трансферот, односно трејдот на Расел Вестбрук синоќа ја потресе американската кошарката, но тој бил договорен пред изведен период и тоа во домот на Леброн Џејмс.

Новинарот на Лос Анџелес Тајмс, Бродерик Тарнер објави дека Вестбрук го посетил кошаркарот на Лејкерс пред две недели, а присутен бил и Ентони Дејвис.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.