Трансфер вибрации од Торино: Го сакаме Погба сигурно!

Се вжештува трансфер периодот во Европа, големите екипи сега ги прават своите големи трансфери.

Еден од најголемите ова лето и досега е трансферот на Азар од Челси во Реал Мадрид, но ништо понеинтересно не е и со шпекулациите со Пол Погба.

Од Јувентус тврдат дека го сакаат по секоја цена, а за тоа нешто прокоментира и спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи.

Погба е одличен фудбалер, го сакаме сигурно. Имаме одлични односи со него, но тој се уште е фудбалер на Манчестер Јунајтед“, истакна Паратичи за Скај Италија.

Ова може да донесе индиција дека во тек се преговори на релација Торино – Манчестер, наспроти најавите во Британија дека Јунајтед ќе се обиде да го задржи Погба по секоја цена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УЕФА го „удри“ Фенербахче – дали може овој момент да го стопира трансферот на Елмас во Наполи?

Последно инфо – што рече Лукаку за трансфер сагата со Интер

ВИДЕО: Само што почна финалето од Купот на нации во Африка – и гол!

Сите мислеа дека моментот со Роналдо бил клучен – но Де Лихт ја откри причината за трансферот во Јуве

Блесна на Копа Америка, а сега на интересен начин откри каде ќе ја продолжи кариерата

Веќе нема дилеми: По ова е јасно дека Икарди е блиску до Јувентус

Барселона го врати Валдес

И повеќе од заслужено: Мадрид му изрече казна од 250.000 евра на Рамос!

Управата на Барселона даде зелено светло: Ракитиќ и Кутињо на продажба