Трамп распали на Си-Ен-Ен: Глуп новинар и еден „паметен кошаркар“ по име Леброн

Американскиот претседател Доналд Трамп, од поодамна е мета на критики од страна на најдобриот кошаркар на денешницата според многумина, Леброн Џејмс.

Кралот од Кливленд кој од новата сезона се сели во ЛА Лејкерс, го „навредил“ претседателот на Америка со последните коментари, па овој јавно му врати преку изјава за CNN.

Леброн е интервјуиран од страна на најглупавиот човек на телевизијата, Дон Лемон, тој стори се за да го направи Леброн најпаметен човек во државата, што секако не е лесно да се стори. Ми се допаѓа Мајк“, напиша Трамп, кој јасно порача кој според него е поголем, дали тој или Мајкл Џордан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Комичниот тајм-аут на Звезда: Коуч, ако стават некој висок на терен…

Човиќ, првиот човек на Ц.Звезда „плаче“ по поразот од Партизан: Како да честитам за нешто што е украдено

Скандал во Ниш: Партизан слави титула, Звездашите одбија да ги примат медалите

(ВИДЕО) Спектакл на Ол стар викендот: Диало го прескокна Шек и победи во забивање

Осман за македонското знаме: Сакав да искажам благодарност и љубов

(ВИДЕО) Блесна македонското знаме на „Ол-старот“ – Осман гордо го носеше

(ФОТО) Секоја чест – Охриѓанецот Чеди Осман на „Ол-старот“ на НБА ќе настапи со македонско знаме

Чудесниот Дончиќ во последен момент сепак ќе се најде на Ол-Стар!?

Давитков го соопшти списокот за одлучувачкиот меч против Романија