ТРАГЕДИЈА: За време на тренингот почина носителот на сребро од СП

За време на тренингот во Флорида денес почина 26-годишниот пливач од Хонф Конг, Кенет То.

Се уште не се познати причините за смртта на пливачот на кого му се слошило за време на тренингот, а набразо потоа и почина.

Тој долги години настапуваше под знамето на Австралија, но во 2016 година реши да плива за Хонг Конг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драматично видео – давајки интервју, убавицата одбојкарка се сруши пред камерата

Никој не го сака – сите клубови рекоа НЕ, но Владата го изгласа новиот закон за спорт

(ВИДЕО) Драма во етер: Атрактивната бразилска одбојкарка падна во несвест

Џио Струмица се пласираше во финале од Купот, па спасувале жива глава во Кичево

(ВИДЕО) Стравични снимки од убиството на рускиот ММА борец: Пијано дете го усмрти на лице место

Вознемирувачко видео: Како „пука“ рака кога ќе подигнете 110 килограми

Тензично е и на одбојкарски натпревари: Во Струмица инцидент во полуфиналето од Купот

Медал за Македонија од ЕП во Букурешт – Егоров го доби домашниот противник

(ВИДЕО) Ужас – гимнастичарка лошо скокна и ги скрши двете нозе