Трагедија за Лидс – заврши сезоната за Алиоски!

Езѓан Алиоски нема да игра со Лидс Јунајтед во Премиер лигата, барем не претстојната сезона.

Поради повреда македонскиот репрезентативец не играше неколку недели, но неговиот тим не успеа да се пласира во финалето од плеј-офот за место во Премиер лигата. Иако по првиот меч против Дерби имаше водство од 1-0 на гостински терен, во реваншот пред своите навивачи загуби со 2-4, па Дерби ќе и се спротивстави на Астон Вила во последниот меч кој ќе се игра на Вембли.

Со оглед на тоа што во Англија не важи правилото „гол во гости“, со 3-2 ќе се играат продолженија, но да биде трагедијата поголема, голот за финале Дерби го постигна во 85. минута.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Реванш за минатата сезона: Драгон преку Тиверија до Куп титула

Иако е крај на сезоната – еден фудбалер на Јунајтед остана да тренира и понатаму: На одмор ќе оди со личен тренер

(ФОТО) Фотката од финалето на Купот на Србија го обиколи цел свет

Арсенал наскоро ќе го претстави првото засилување, а навивачите се огорчени

„Ѓаволите“ разоткриени: Ова е првиот неуспех на Јунајтед во летниот преоден рок

Како ќе изгледа составот на Аргентина на Копа Америка по фијаското на Мундијалот?

Во Сити се изнервираа: Престанете со лагите!

Како изгледа патувањето до Баку за Англичаните: Осум дена, четири лета, 24 часа со воз…

Ништо не се знае во ПСЖ – ни дали ќе останат Мбапе и Нејмар!