Трагедија: Познато одбојкарско лице по свадба доживеал срцев удар и починал

Мигел Анхел Фаласка, некогашниот репрезентативец на Шпанија го загуби својот живот во 46 година после срцев удар во Италија.

Како што пренесуваат медиумите, тренерот на Монца ден претходно била на свадба кај помошникот на клубот, но не се чувствувал добро, па се вратил во хотелската соба.

Набрзо после тоа доживеал срцев удар, после кој му немало спас.

Фаласка е роден во Аргентина, со селекцијата на Шпанија 2007 година освоил златна медала на Европското првенство, а имал успех и во клубовите во кои работел како тренер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) УФЦ нокаут каков што не се памети: Додека трепна – го посла на рингот

ШОК: Играч на ЛА Енџелс на неколку часа пред мечот почина во хотелска соба

(ФОТО/ВИДЕО) Скопје го пречека европскиот шампион, а Алили порача: Одам по олимписки медал!

Србија во неверојатен меч славеше во супер-дербито со Хрватска и ја освои Светската лига

Алили се враќа од ЕП со златен медал за Македонија

Најдобриот македонски одбојкар кариерата ја продолжува во Бундес лигата

ВИДЕО: Фјури го нокаутираше Шварц и најави „лов“ на Вајлдер

(ФОТО) Српската одбојкарка ги изненади сите – позираше потполно гола

Ваучер – ФИЈАСКО: Сите се незадоволни – прстите вперени во АМС