Тоти ги превзема работите во свои раце – скенира тренер за Рома, испратил дури и понуда

Легендарниот фудбалер на Рома, Франческо Тоти, по повикал Антонио Конте да го прифати предизвикот и да дојде во Рим да ја води „волчицата“.

Оваа вест прво ја објави „Republic“, а потоа ја превземаа и некои помали медиуми на „чизмата“.

Како што тврди, екс тренерот на Јувентус бил пред сериозно искушение, да ја прифати понудата на Тоти, или да прифати една од понудиле кои ги имал на зелена маса од Интер и Милан.

Конте до лето ќе добива надополнување како отштета од раскинот на договорот со Челси, па дури потоа ќе може да работи самостојно како тренер некаде.

Планот на Рома бил да го доведе Конте и да инсталира нов спортски директор по заминувањето на Мончи. Како прво алтернативно решение за тоа место се шпекулира со името на Џанлука Петраки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се одмотува клопчето: Погба побарал да почне преговори со Реал

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!