Тотален пресврт: Симонс се врати во Филаделфија

На една недела пред почетокот на новата сезона во НБА лигата, Бен Симонс се врати во екипата на Филаделфија 76 иако претходните месеци инсистираше на трејд, па дури и не сакаше никаков контакт со раководството и стручниот штаб.

Според американските медиуми, Австралиецот пристигнал во Пенсилванија и веднаш пристапул кон целосен Ковид протокол по што би требало да се приклучи на подготовките за новото првенство.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.