Топ вест за фановите на Шуми – се подобар е и се наоѓа во Мајорка!

Пред неколку недели се појави вести дека Михаел Шумахер е во Шпанија и дека таму се опоравува по тешките повреди на главата што ги доживеа пред пет години на скијање во Франција.

Новите информации велат дека е во Мајорка каде неговото семејство има вила. Соседите, наводно, го виделе на балкон како ужива во сонцето, а таму го прославил и својот роденден. За жал, никој од нив нема фотографија, па не може да се потврди дека информациите се точни.

Германскиот весник Бунте пренесува дека медицински сестри кои престојуваат во неговата куќа носат хирурчки маски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Доминацијата на Маркез продолжува – победи во Ле Ман и имаше комичен танц!

ФОТО: Трагедија за Макс Бјаџи – го загуби својот татко и ја објави последната фотографија

(ВИДЕО) Страшни слики од САД: Фернандо Алонсо со полна брзина се заби во ѕид

ВИДЕО: Болно до срж – момче кое полека умира, доби неочекуван подарок од Хамилтон

(ФОТО) Иџе го покажа новиот дизајн на своите автомобили – помоќни од било кога

(ВИДЕО) Уште сега предизвикува морници: Излегоа првите снимки од документарецот за Шумахер

Ферари е далеку од Мерцедес – Ботас прв, Хамилтон втор во Каталонија

ВИДЕО: Мекларен направи неверојатен превид – го прекрстија својот возач

Премиера на првиот BMW X7, новиот BMW 7 и сосема новиот BMW 8 Coupe