Толку беше: Португалецот си замина од Металург

Дене од таборот на Металург пристигна информацијата дека предвреме е раскинат договор со Португалецот Гонзало Рибеиро.

Централниот бек кој пред неколку месеци пристигна во пакетот трио засилувања заедно со Словенците Шпенде и Пучник, не се снајде најдобро во Скопје, па разделбата беше неминовна.

Риберо во дресот на „металурзите“ даде 25 гола во СЕХА и 19 погодоци во Лигата на шампионите.

Според најавите, тимот од Автокоманда периодот е во активна потрага по нози засилувања кои ќе му бидат потребни на тимот во настапите на домашна сцена пролетва.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

РК Вардар помеѓу ЛШ блесокот и „одјавувањето“ во најава

Дибиров: Она што го кажа Давор многу ме изненади, наскоро очекувам средба со Сергеј

Штета: Кадетите се вратија од -10, но утнаа шут во финишот за реми со Словенија

КРАЈ!!! Самсоненко се огласи: Толку беше, си одам од Вардар!

РК Вардар со важно соопштение за своите фанови

Вардар се врати од „мртвитe“ – победа во Битола која долго ќе се раскажува

Тренерите гласаа: Двајца Вардарци се најдоа во „Ол Стар“ тимот на Лигата на шампионите

Брестовац: Бод како победа, двапати се враќавме, можевме и да победиме!

ВИДЕО: Голот на Манасков регуларно постигнат во 59:59, судиите сепак го поништија