ТОДОРОВ: Ние сме единствени со две победи што не одиме на ЕП

По победата над Естонија со 86:84, која на крајот не беше доволна за нашата репрезентација да се пласира на Евробаскетот, разочарувањето во нашите редови е очигледно. Македонија испушти шанса за пласман на ЕП, па сега ќе треба да чека четири години за евентуален настап на следниот континентален шампионат.

Селекторот Александар Тодоров направи една анализа на натпреварот, истакнувајќи притоа дека е горд на своите избраници за покажаното.

Целиот текст може да го прочитате на следниот ЛИНК.