Тоа се навивачи: Јунајтед имаше ужасна сезона, а експресно ги продаде годишните билети

Катастрофалната сезона на сите полиња очигледно не оставила простор за сомнеж кај навивачите на Манчестер Јунајтед.

Сите 52 илјади годишни билети за претстојната натпреварувачка кампања се продадени во рекордно време што значи дека „ѓаволите“ повторно ќе имаат максимална поддршка од трибините. Јунајтед го заврши првенството со 32 бода помалку од шампионот Сити, испадна во четвртфиналето од Лигата на шампионите од Барселона без постигнат гол, а немаше поголем успех ни во домашните купови.

Но, ентузијазмот што го донесе Оле Гунар Солскјер очигледно уште постои, па фановите очекуваат новата сезона да биде многу подобра од претходната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Играчот на Челзи имал непријатна епизода: Менаџерот ме крадеше, сакав да се откажам од фудбалот

Пресврт во Париз, Нејмар ги изнел своите барања до ПСЖ

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Дали ќе биде тренер на Јувентус? Па Челси го нема уште ослободено од договорот

На свадбата на Рамос денеска, освен Роналдо, не беше присутно уште едно големо име

Гулит за проблемот на Милан последните неколку сезони

Имаше одлична сезона во Арсенал – но сака да си замине поради својата девојка

Откриено колку цигари на ден пуши Сари

(ВИДЕО) Ѕвездата на Јувентус се снимаше со гола жена во кревет !?