Тимот на Владо Илиевски се врати во Првата лига на Словенија

Екипата на Илирија, чиј претседател е Владо Илиевски, тренер е татко му на Лука Дончиќ, Саша, а своевремено нејзин член беше Љубомир Младеновски, обезбеди пласман во елитната дивизија на словенечката кошарка.

Во плеј-офот од Втората лига, Илирија беше подобра од Постојна со 2-1.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.