ТФТ зависи од По Ортез

ФИБА денеска ги објави имињата на клубовите кои ќе играат во групната и во квалификациската фаза од Лигата на шампионите претстојната сезона.

Единствениот македонски клуб кој пријави учество во ова натпреварување е ТФТ кој, сепак, ќе мора да почека извесен период за да дознае дали ќе може да учествува во квалификациите.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.