ТФТ скапо ја продаде кожата

Освојувачот на Купот на Македонија, ТФТ доживеа елиминација во четвртфиналето од квалификацискиот турнир за Лигата на шампионите, но пружи голем отпор против фаворизираниот бундеслигаш Кемниц.

Германскиот тим победи со 96-77, но на помалку од две минути пред крајот разликата изнесуваше само 12 поени…

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.