ТФТ подготвува спектакл во ФИБА Лигата на шампионите

Остануваат уште околу 40 дена до почетокот на квалификацискиот турнир за Лигата на шампионите на ФИБА, а ТФТ веќе сериозно се подготвува за организацијата и пречекот на пет екипи од различни страни на Европа.

Од 21 до 25 септемри, освојувачот на Купот на Македонија ќе ги пречека Кемниц од Германија, Фрибург од Швајцарија, Волунтари од Романија, Лестер од Велика Британија и Тофаш од Турција.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.