ТФТ отвора нова страница во клупската историја, големи имиња гостуваат во Скопје

Со квалификациските турнири за пласман во Лигата на шампионите, денеска официјално стартува клупската сезона во Европа, а со тоа и во земјава.

Претставник на Македонија во ова натпреварување ќе биде освојувачот на Купот, ТФТ кој првпат во својата кратка историја ќе настапи во Лигата на шампионите на ФИБА.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.