Теодосиќ имал среќа

Плејмејкерот на Виртус, Милош Теодосиќ избегнал посериозна повреда на вчерашниот натпревар на неговиот тим против Реџо Емилија.

Теодосиќ се повреди при еден напад во финишот од натпреварот против Реџо Емилија кога се лизна од една реклама на паркетот и на рацете на соиграчите беше изнесен надвор од теренот.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.