Теодосиќ го продолжи договорот со Црвена звезда

Српскиот кошаркар Милош Теодосиќ го продолжи договорот со Црвена звезда.

„Оле, оле, олеее“, накратко напишаа од клубот, алудирајќи на песната што навивачите му ја пеат на Милош Теодосиќ

Освојувачот на тројната круна со Црвена Звезда и еден од најдобрите српски кошаркари во изминатата деценија дресот на саканиот клуб ќе го носи и во сезоната 2024/2025.

Теодосиќ и покрај тоа што има 37 години, минатата сезона беше клучниот играч на Црвена звезда.

Црвена звезда продолжи со формирање на тимот за наредната сезона. Пред Теодосиќ клубот го засили Урош Плавшиќ, а продолжени се договорите на Бранко Лазиќ, Рокас Гедраитис и Џоел Боломој. Според српските медиуми наскоро во Белград ќе пристигнат Ајзеа Кена од Олимпијакос и Коди Милер-Мекинтаер од Баконија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО