Тензичен крај во Канада – Фетел одби да даде изјава, но по тимско радио удри по ФИА

Себастијан Фетел дефинитивно не е задоволен од одлуката на стјуардите да го санкционираат неговиот потег и возење низ тревникот со 5 секунди казна, со што буквално му ја одземаа победата.

Иако Фетел победи, сепак Луис Хамилтон е победник на трката во Канада денеска, а по тимското радио можеше да се насети лутиот тон кој Фетел го испушти.

Ова не е фер, јас треба да сум среќен што не го допрев ѕидот, каде да одам? А тие ми ја одземаа победата, ова не е во ред, воопшто не е во ред“, констатира Фетел.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Ферари ја губат довербата со Фетел – екс механичарот удри по Германецот

ВИДЕО: Ф1 палавковци: Незгодно за Сајнц – Рикиардо со крајно прецизен удар на болното место

ВИДЕО: По инцидентот меѓу Фетел и Верстапен – нај-моментот го има еден механичар!

Хамилтон ја одбрани Британија, дојде на 11 победи од Шумахер

Во Ферари очекувано незадоволни од Фетел: Не сме задоволни, можеше подобро!

Тод: Веќе ништо не е исто со Михаел Шумахер!

Леклер најавува дека ќе биде уште поагресивен на трките

Ма каков Хамилтон, Ред Бул го има најдобриот возач во моментов

(ВИДЕО) Страшен пад на возачот на Дукати: Петручи при 160 на час изгуби контрола