Тане Спасев повторно во полското првенство

Малку експонираниот во земјава, но исклучително квалитетниот македонски стручњак Тане Спасев по 20-месечна пауза се враќа во шампионатот на Полска.

Тој е назначен за нов тренер на тамошниот прволигаш, на местото на Словенецот, Давид Дедек кој доби отказ по лошиот старт на сезоната.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.