Талески и Рајн Некар патуваат со +2 кај Нант и Лазаров на реваншот во ЛШ

Во Манхајм вечерва гледавме извонредно возбудлив меч помеѓу домаќинот Рајн Некар Левен, против тимот на Нант, на кој славеа домашните со +2 (34:32).

Со +2 РНЛ патува на реваншот кај Нант, каде ќе биде уште поинтересно да се види која од овие две екипи ќе оди понатаму во ЛШ.

Ова беше дуел на нашите двајца репрезентативци, младиот Талески кој го носи дресот на „лавовите“ и кој има лимитирана минутажа, против еден од водачките на Нант, Кире Лазаров, капитен на ракометната репрезентација.

Во победата на РНЛ вечерва најефикасен беше Колбахер со 11 голови, додека во редовите на Нант најдобар беше Ниокас со 7 погодоци, Лазаров учествуваше со два гола во вечерашниот пораз.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комитата Вујо поднесе оставка: Како да работам во клуб, каде играчите немаат пари за сок?

ВИДЕО: Нема пари што можат ова да го платат – врската на Милосављев со публиката во Јане

Дибиров мајсторот објасни како се одјавуваат „МАНГУПИТЕ!“

Парондо: Им симнувам капа на моите ракометари

Карачиќ: Не бев ни свесен што се случува

(ВИДЕО) Емоциите за кои долго ќе се раскажува: Десет минути по мечот, никој не си оди!

ВИДЕО: Моментот кога цел ЈАНЕ САНДАНСКИ експлодира по ударот од 10 метри на Кристопанс

На 60 минути од Келн – Вардар патува во Сегедин со големи +8

ВИДЕО: Кога пеколот во „Јане Сандански“ ќе го вклучи топот на Кристопанс