Светскиот шампион, сепак, е преголем залак!

Македонската репрезентација со убедлив поразз ги почна квалификациите за Светското првенство во 2023 година.

Иако триумфот на Шпанија е превисок, јасно е дека противникот беше апсолутен фаворит на овој натпревар, па затоа треба што побрзо да го заборавиме овој меч.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.