Свети алармот во Ефес, Атаман удри по Мициќ

И по четири одиграни кола, актуелниот европски шампион нема победа во Евролигата, а не му оди најдобро ни во домашното првенство каде се мачи за секоја победа.

Тоа предизвикува нервоза во редовите на Анадолу Ефес, пред се кај тренерот Ергин Атаман.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.