Судбината на Кожув се решава во Кале, гевгеличани се „крстат“ во ТФТ

Денеска ќе биде познат последниот учесник во плеј-офот од Првата лига во машка конкуренција, а за конечниот изглед на табелата треба да се доиграат преостанатите натпревари.

Осмиот четвртфиналист ќе биде познат по дуелот меѓу ТФТ и Академија ФМП кој се игра од 17:30 часот во Кале.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.