Струга ТЉ ги дозна можните противници за второто коло

Македонскиот фудбалски шампион, Струга Трим Љум ги дозна можните противници во второто коло од квалификациите за Лигата на шампиони (ЛШ), се разбира, доколку го мине првото коло

Во првата елиминациска рунда, Струга ТЉ се среќава со словачкиот Слован Братислава. Во случај на успех, противник на македонскиот шампион во второто коло ќе му биде подобриот од двомечот Хамрун (Малта) – Линколн Ред Импс (Гибралтар).

Во случај на елиминација, Струга ТЉ ќе се префрли во второто квалификациско коло за Лигата на конференции (ЛК).

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО