Страшен финиш и важна победа на ТФТ!

Кошаркарите на ТФТ завршија голем дел од работата во битката за пласман во нокаут фазата од БИБЛ лигата откако вечерва на домашен терен го совладаа Ибар.

Македонскиот тим беше во водство во речиси целиот тек од мечот, но малку недостасуваше сето тоа да падне во вода.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.