Стојков нов играч на Академија Пандев

Поранешниот македонски репрезентативец Ацо Стојков потпиша нов договор со прволигашот Академија Пандев од Струмица. Стојков ги договори условите и се обврза една година да биде член на клубот со можност соработката да продолжи.

Искусниот играч ќе биде од голема помош за младиот тим. Тој ќе го носи дресот со број 77, а трансферот го направи откако му заврши договорот со Вардар.

Стојков првите фудбалски чекори го направи во струмичка Беласица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лопетеги излезе на пресконференција да образложи што му се случи на овој анемичен Реал Мадрид

ВИДЕО: Атлетико им го зеде скалпот на „кралевите“ – не им дозволија „хет-трик“ во УЕФА Суперкупот

ВИДЕО: Реал беше блиску до нов трофеј, но Диего Коста се погрижи за нови 30 минути

ВИДЕО: Кралевите бесни – стартот на Диего Коста врз Рамос е за директен црвен картон

ФОТО: Реал има нерешено на полувреме – но нивни навивач на трибини го трола голманот на Ливерпул

ВИДЕО:Шок уште на почетокот – Атлетико уште во првите 60 секунди постигна гол против Реал

ВИДЕО: Барса пресилна за Бока на турнирот „Жоан Гампер“ – Малком стрелец, Меси имаше своја магија!

Во Талин ќе се крши копјето меѓу градските ривали и честа за Мадрид (состави)

Тренер во Јунајтед тврди дека имаат подобар напаѓач од Варди, но го пратиле на позајмица