Стигна закана за Ѓоковиќ: Не од Надал, не од Федерер, туку од – Зверев!

Младиот германски тенисер Александар Зверев се надева дека вистинскиот почеток на сезоната за него ќе биде означен со турнирот Вимблдон.

Досега немаше некои успеси, стигна до четвртфиналето на Ролан Гарос, се наоѓа на петтото место на АТП листата со 8000 бода помалку од Ѓоковиќ, но тврди дека до крајот на сезоната ќе биде прв.

„До крајот на годината, ако победам на сите натпревари на кои ќе играм, ќе бидам прв. Мислам дека напредував последните недели и тоа е причина поради која сега играм добро“, рече Зверев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тони Надал околу тоа за кој навиваше Рафа во финалето на Вимблдон

(ФОТО) Цензура на најако: За медиумите во Албанија не постои Ѓоковиќ

Ноле по новата титула на Вимблдон ги израдува фановите во Македонија

Љубомората е опасна работа: Ѓоковиќ никогаш нема да биде популарен како Федерер или Надал

(ВИДЕО) Мирка не можеше да гледа, а Роџер на крајот ја разочара: Клучниот момент во финалето

(ФОТО) Статистиката е како бикини, тоа најдобро го почувствува Федерер

Она што го направи Ноле, не успеал никој од 1948 година

(ФОТО) Му го сменија и името на Тоблероне во чест на Ѓоковиќ

Ѓоковиќ и Федерер го срушија рекордот на Вимблдон